poniedziałek, listopada 24, 2014

Targi Książki w Katowicach 2014 r.

 Tegoroczne Targi Książki w Katowicach były bardzo skromne w porównaniu do poprzednich edycji. Myślę, że przyczyną tego było to,iż zorganizowano je w listopadzie a nie we wrześniu jak zawsze. Wtedy wystawców było bardzo wielu i targi "żyły". Teraz niestety były senne i główne stoiska obeszło się bardzo szybko. Jedynym plusem były stoiska antykwariuszy, gdzie znalazłyśmy kilka ciekawych pozycji książkowych.

Ciekawym akcentem były stoiska z rękodziełem. Najbardziej ciekawe były zakładki oraz urocze witrażyki.
Sporo ciekawych grafik można było obejrzeć w antyramach. Ludzi ogółem było mało. Przykrym faktem było to, że na targach zlana znalazły się stoiska z sprzętem narciarskim czy fotelami do masażu. Niestety ma to się nijak do ksiązek.

W antykwariacie był spory wybór książek w rozsądnych cenach. Znaleźć także można tam było sporo albumów, książek biograficznych i innych pozycji.

Zrobiłam nieduży fotoreportaż z targów, bo nie było co fotografować. W tamtym i poprzednim roku stoiska z rękodziełem wychodziły nawet poza halę katowickiego Spodka.
Przyjaciółka z naszymi zdobyczami.

Udało nam się kupić kilka ciekawych książek. Maa o tematyce wschodniej, poleciłam jej jedną z ulubionych pisarek japońskich Kirino Natsuo oraz ciekawą mini powieść Amelie Nothomb " Z pokorą i uniżeniem" o pracy w Japonii.Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...