piątek, czerwca 06, 2014

"Wielbiciel" - Charlotte Link

Tytuł: Wielbiciel
Autor: Charlotte Link
tłumaczenie: Dariusz Guzik
tytuł oryginału: Der Verehrer
wydawnictwo: Sonia Draga
liczba stron: 424W lesie niedaleko małej miejscowości w okolicach Augsburga znaleziono zmasakrowane zwłoki młodej kobiety. Policja i bliscy zamordowanej stoją przed prawdziwą zagadką, gdyż kobieta ta zaginęła bez śladu przed kilkoma laty. Dopiero telefon od jej znajomej z wakacji dostarcza pierwszych wskazówek dla śledztwa… Jednocześnie we Frankfurcie toczy się inna historia. Leonę, zadowoloną z życia redaktorką w wydawnictwie, ukochany mąż porzuca dla innej kobiety. To prawdziwy cios dla kobiety, która dopiero co była świadkiem samobójstwa.

    W powieści poznajemy Leonę, której życie wali się w tym samym momencie. Odchodzi od niej mąż, a wcześniej jest świadkiem samobójstwa Evy, która była w depresji przez zdrady swojego męża i nie wytrzymała psychicznie toksycznego związku. Leona poznaje znajomą Evy, a tym samym jej brata Roberta. Obydwoje wpadają sobie w okno. Zaczyna się szybki i intensywny romans, który okazuje się niestety pomyłką. Wszystko z początku jest zbyt idealne. Robert do końca nie jest normalny. Za fasadą czarującego i uroczego mężczyzny kryją się mroczne zakamarki. Leona z początku wszystko stara się sobie wytłumaczyć. Jednak coraz dziwniejsze zachowania wybranka niepokoją coraz bardziej kobietę.  Pierwszym szokiem dla niej jest mieszkanie Roberta w którym mieszka, a raczej zapuszczona nora. Postanawia zakończyć chory związek z mężczyzną po kilku dodatkowych incydentach.
    Powieść jest raczej studium zaburzonego umysłu. Pokazuje nam ewolucję Roberta. Od miłego mężczyzny do potwora, który jest skłonny do najgorszych zbrodni. Jest to człowiek owładnięty obsesją. Nie umie kochać, ale wydaje mu się że dana kobieta jest mu przeznaczona.
    Charlotte Link poruszyła w powieści także problemy trudnej rodziny, niepełnosprawności i samotności.    Jest to jedna z wcześniejszych powieści Ch.Link. Jest dość przewidywalna ale bardzo wciąga i ma równą akcję. Można śmiało ją określić kryminałem obyczajowym. Warto przeczytać aby przekonać się do czego może czasem prowadzić manipulacja i jak łatwo pomylić się do osób które poznajemy. 7/10
    

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...