środa, maja 01, 2013

Filmy postapokaliptyczne

W ostatnim czasie oglądałam sporo filmów dotyczących wizji końca świata. W latach 80-tych ten temat był często brany na tapetę przez reżyserów. Chodzi mi o film Pojutrze (2004) The day after, który pokazuje atak nuklearny na USA. Sceny samego ataku są sugestywne i przejmujące. Jedne z najlepszych scen,to biały koń na polu, zagłada miasta.
Kolejny film, to Threads z 1984 r. Ten film porusza problem,co się stanie także po apokalipsie,czego zabrakło w w/w filmie. Ogółem bardzo dobra filmowa pozycja.

Film Droga jest filmem przejmującym i zapadającym w pamięć. Role aktorskie na wysokim poziomie. Uczucie pustki i osamotnienia wszechogarniające. Film dobrze oddaje klimat książki C.McCarthego.

Do jednych z lepszych filmów należy Ostatni brzeg z 2000 r.Jest to produkcja australijska i bardzo udana. Poznajemy głównych bohaterów,ich dramaty i rozterki. Koniec zbliża się nieuchronnie i przeżywamy to razem z bohaterami. Zakończenie jakże pesymistyczne...
Film powstał w odpowiedzi na film pod tym samym tytułem z 1959. Jest on dobry,ale bohaterowie są w nim nieco płytko przedstawieni.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...